/Files/images/Модель_смешарика_в_маске_«Солнце».png

Інструкція

з організації протиепідемічних заходів у ЗДО «Сонечко»

1. Проводити температурний скринінг всім працівникам закладу перед початком роботи та фіксувати дані у журналі обліку. Працівники, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2˚С або ознаки респіраторних захворювань, не допускаються до виконання обов’язків.

2. Температурний скринінг дітей проводити при вході (початковий) у заклад та кожні 4 години (поточний) із занесенням показників у відповідний журнал. Діти, в яких виявлено температуру тіла понад 37,2˚ С або ознаки респіраторних захворювань:

- при проведенні початкового температурного скринінгу – не допускаються до відвідування;

- при поточному скринінгу – ізолюються з відповідним інформуванням медичного працівника та батьків. При ізоляції не допускати тривожних відчуттів у дитини та враховувати її психологічний стан.

3. Попередити батьків про особливі умови роботи закладу:

- ранковий прийом дитини до ЗДО проводиться вихователем групи на території закладу, за межами його будівлі до 08:20;

- батьки та особи, які супроводжують, повинні одягати респіратор або захисну маску (зокрема саморобну), так, щоб були покриті ніс та рот;

- обмежувати очікування на території закладу;

- забирати дітей із ЗДО у визначений час (із 16:45 до 17:30) на території закладу, за межами його будівлі.

4. Організувати місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілових спиртів та понад 70% для етилових спиртів та розмістити яскравий вказівник про необхідність дезінфекції рук (банер, наклейка тощо) на вході до закладу.

5. Проводити в ігровій формі та за особистим прикладом працівників закладу всі протиепідемічні заходи, спрямовані на захист дітей (термометрія, обробка рук антисептиком, миття рук, навчання правилам етикету кашлю тощо).

6. Забезпечити працівників ЗДО засобами індивідуального захисту (щитки, маски, рукавички, одноразові захисні костюми) та спиртовмісними антисептиками та організувати контроль за їх використанням.

7. Придбати дезинфекційні килимки для обробки взуття при вході в приміщення.

8. Організувати централізований збір використаних ЗІЗ, паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою утилізацією.

9. Замінити тверде мило на рідке, а тканинні рушники на паперові.

10. Проводити вологе прибирання з використанням мийних та дезінфекційних (в кінці зміни) засобів не рідше ніж кожні 2 години та після закінчення робочого дня/зміни і дезінфекцію поверхонь не рідше ніж кожні 2 години та відразу після закінчень занять.

11. Провітрювати приміщення протягом не менше 15 хвилин перед відкриттям та проводити почергове провітрювання кімнат впродовж дня.

12. Регулярно мити руки з рідким милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше ніж раз на 2 години, та після відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання, обслуговування тощо.

13. Утримуватись від контактів з особами, які мають симптоми респіраторних захворювань – кашель, лихоманка, ломота в тілі тощо;

самоізолюватись у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань.

/Files/images/Модель_смешарика_в_маске_«Солнце».png

Рекомендації щодо використання та утилізації засобів індивідуального захисту

Як правильно одягати медичну маску

1. Вимити руки з милом і продезінфікувати антисептиком.

2. Тримати маску кольоровою стороною і кріпленнями петель (зав'язками) назовні.

3. Вдягти маску так, щоб вона повністю закривала ніс, рот і підборіддя.

4. Переконатися в зручному приляганні фіксатора на переніссі.

5. Розправити маску знизу на підборідді.

Медичну маску із зав'язками піднімають за верхні зав'язки і закріплюють їх бантиком трохи нижче від верхівки, а нижні зав'язують на потилиці.

Медичну маскуз еластичними петлями надягають так, щоб нижня петля виявилася на потилиці або шиї, а верхня - в районі маківки.

Необхідно переконатися, що в масці комфортно, вона щільно прилягає до обличчя.

Як правильно носити медичну маску

Не доторкайтеся до маски під час її носіння, оскільки маска просякає частками, що містять слиз, мікроби та віруси – таким чином маска сама стає джерелом інфекції. Якщо все ж таки ви доторкнулися до маски, необхідно помити, продезінфікувати руки.

Маску потрібно змінювати кожні 2-4 години.

Як знімати медичну маску

1. Знімати маску виключно за петлі або розв'язують зав'язки, не торкаючись тканини.

2. Якщо маска намокла від кашлю, чхання або просто дихання, її необхідно замінити негайно.

3. Одноразові медичні маски не використовують повторно, не зберігають в сумці або кишені.

4. При контакті з маскою, руки необхідно мити з милом або дезінфікувати антисептиком.

Як правильно надягати рукавички

1. Витягніть рукавичку з коробки.

2. Торкайтеся рукавички тільки в ділянці зап’ястя (верхній край манжета).

3. Надягнуть першу рукавичку.

4. Іншою рукою витягніть з коробки другу рукавичку. Торкайтеся рукавички тільки в ділянці зап’ястя (верхній край манжета).

5. Щоб запобігти контакту зі шкірою передпліччя, рукою в рукавичці поверніть зовнішню поверхню рукавички так, щоб вона була надягнута на зігнуті пальці руки в рукавичці.

6. Коли рукавички одягнуті, уважно стежте до чого ви доторкаєтеся (певні заборони є в інструкції із застосування рукавичок).

Як правильно знімати рукавички

1. Зачепіть рукавичку на рівні долоні іншою рукою в рукавичці та обережно зніміть.

2. Тримайте зняту рукавичку іншою рукою в рукавичці.

3. Просуньте пальці руки без рукавички на зап’ясті під рукавичку, що залишилася надягненою, та зніміть її, загорнувши над першою рукавичкою.

Рукавички заборонено мити чи обробляти дезінфектантами, щоб використовувати повторно. Мікроорганізми не можуть бути абсолютно видалені з їхньої поверхні, до того ж втрачається цілісність структури рукавичок.

Рукавички надягають і знімають останніми з усіх засобів індивідуального захисту.

Як правильно утилізувати використані засоби індивідуального захисту

Спочатку, правильно підготувати їх до зберігання.

1. Обробити антисептиком.

2. Покласти у пакет, стійкий до механічних пошкоджень, без подряпин і дірок. 3. Можна використати звичайний пакет, який треба міцно зав'язати.

4. Залишити пакет у недоступному для дітей місці.

Після цього можна віддати використані засоби на утилізацію.

/Files/images/Модель_смешарика_в_маске_«Солнце».png

Коронавірус (COVID-19)

Коронавірусна інфекція COVID-19 - це інфекційне захворювання, викликане новим коронавірусом, який раніше у людей не виявлявся.

Вплив даного вірусу призводить до розвитку респіраторного грипоподібного захворювання з такими симптомами як кашель, лихоманка і, в більш важких випадках, пневмонія.

Наскільки він небезпечний

За даними МОЗ, 20% від усіх випадків захворювань у світі, викликаних новою коронавірусною інфекцією, є тяжкими і лише близько 5,4% потребують реанімаційних заходів. Тобто це захворювання не можна назвати "смертельним".

Як передається інфекція

Вірус не циркулює у повітрі, а передається від людини до людини. Найчастіше він потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об'єктів (тварин, м'яса, риби, дверних ручок, поручнів), забруднених виділеннями з дихальних шляхів хворого чи інфікованого (кашлю, або чхання).

Наразі немає офіційних підтверджень, що домашні тварини, наприклад, собаки або коти, можуть бути переносниками нового коронавірусу. Також непридатним середовищем для виживання вірусу є фрукти.

Скільки вірус живе на поверхнях

Вірус може зберігати життєздатність на поверхнях від 3-х годин до декількох днів. Конкретні терміни залежать від низки умов. Наприклад, тип поверхні, температура і вологість навколишнього середовища. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей, техніку тощо.

Хто у групі ризику

Вразливою групою є люди похилого віку та люди з хронічними хворобами і слабким імунітетом – вони більш схильні до розвитку тяжких захворювань.

Окрім того, після фіксації випадків захворювань, спричинених новим коронавірусом, вразливою групою є медичні працівники.

Також у небезпеці особи, які мали прямий фізичний контакт із хворим або з інфекційними виділеннями. Наприклад, через рукостискання. І особи, які перебували у закритому середовищі з хворими на COVID-19 на відстані до 2-х метрів та довше 15-ти хвилин.

Як захиститися від вірусної інфекції

1. Зміцнюйте імунітет та слідкуйте за самопочуттям

Повноцінне харчування, здоровий сон, фізичні вправи та водний баланс організму.

2. Вчасно звертайтеся до лікаря

У разі появи перших симптомів ГРВІ невідкладно зверніться до свого сімейного лікаря.

3. Мийте часто руки з милом упродовж 20-ти секунд

Або користуйтесь антисептиком, вміст спирту в якому не повинен бути менше 60-80%.

4. Уникайте контакту з людьми із симптомами ГРВІ

З тими, хто має симптоми застуди. Мінімальна дистанція — 1,5 метра

/Files/images/Модель_смешарика_в_маске_«Солнце».png

Шановні батьки!

Повідомляємо, якщо у Вашої дитини відсутнє КПК, то відповідно до Санітарного Регламенту та наказу Управління освіти і науки БМР від 22.12.2017 року №486, Ваша дитина зможе відвідувати ДНЗ тільки за наявності висновку лікарсько-консультативної комісії.

Адміністрація ДНЗ

Ранкове приймання дитини до дошкільного навчального закладу щодня повинен проводити вихователь групи. Здійснюється обов’язкове опитування батьків або осіб, які їх замінюють, стосовно стану здоровя дитини та візуально визначається стан здоровя. За потреби проводиться термометрія та огляд зіва. Тобто, за стан здоровя дитини, яку привели зранку в ДНЗ, відповідають самі батьки, а не медсестра чи вихователь.

Діти з ознаками інфекційного захворювання до дошкільного навчального закладу не приймаються. Після перенесеного інфекційного захворювання приймання дітей до ДНЗ дозволяється за наявності медичної довідки закладу охорони здоровя, в якому дитина перебуває під медичним наглядом.

Діти після тимчасової відсутності у ДНЗ з інших причин приймаються без медичних довідок за умови відсутності явних ознак захворювання.

Ст. 1 розд.12 Санітарного регламенту «Вимоги до розпорядку дня і навчання, організації життєдіяльності, рухової активності дітей».


Відвідування

Аналізуючи захворюваність дітей в ДНЗ за 2017 рік, можна сказати наступне:

-найкращі показники відвідування в ДНЗ в старшій логопедичній групі. Це свідчить про те, що діти старшого віку більш загартовані і краще проходять адаптаційний період.

-в середній групі відвідування було гіршим у порівнянні з молодшою і старшою групами. Одна з причин – це інфекція. У групі було два карантини, перший – скарлатина(31день), а другий – вітряна віспа (38 днів).

Кількість пропущених днів по кожній хворобі

за 1 квартал 2017р.

Назва хвороби

Кількість пропущених днів

ГРВІ

586

Бронхіт

142

Трахеїт

30

Грип

15

Аденотонзіліт

7

Отит

80

Коньюктивіт

3

Захворювання ШКТ

15

Пневмонія

33

Вітряна віспа

38

Скарлатина

41

Всього пропущено днів

990

Порівняльна таблиця захворюваності

дітей в I півріччі 2016року та I півріччі 2017року

Рік Кількість дітей Пропущено днів за хворобою всього Пропущено днів через застудні захворювання Кількість випадків захворювань усього Кількість випадків простудних захворювань Кількість дітей, які не хворіли Індекс «здоров’я»
Усього На 1 дитину Усього На 1 дитину Усього На 1 дитину Усього На 1 дитину
2016 147 967 6,5 639 4,3 131 0,8 124 0,84 85 58%
2017 150 990 6.6 679 4.5 140 0.9 130 0.87 72 48%


Група «Бджілка»

Антропометричні дані дітей ДНЗ «Сонечко»

2016-2017 навчальний рік.

№ п/п Прізвище , ім’я дитини Осінь Зима Весна Червень
Зріст (см) Вага (кг) Зріст (см) Вага (кг) Зріст (см) Вага (кг) Зріст (см) Вага (кг)
1 Андрушко Андрій
2 Барабаш Гліб 108.3 19 110 19.5
3 Балан Юра 102.1 16.3 103 17 104 18
4 Бондарчук Артур 99.8 16 100.5 16.2
5 Брага Кіріл
6 Березюк Софія 101 15.4 102 16 104 17
7 Бузенко Яна 97.7 13 98.8 14
8 Бущик Михайло 109 18.1 110 19 111 19.5
9 Василенко Анатолій 105 16.5
10 Васюк Станіслав
11 Верозуб Костя 103 16 104 16.5 105 17
12 Галицький Денис 97.3 15.2 98.5 16
13 Галич Софія 99.7 15.2 100.5 15.5
14 Гонтар Назар 94.5 13
15 Гуйська Поліна 106.2 21 107.4 20
16 Грицик Стас 97.5 13.9 98.6 14.1 101 15
17 Заєзжай Назарій 101 15.8 102 16.5 103 17
18 Калашник Денис 102.8 16 104 17 106 17
19 Кізима Кіріл 93.5 14.6 94 15 95 15
20 Криничко Ростислав 100.6 15 101.3 16 102 16
21 Кулик Поліна 98.6 13.9 99.8 14 103 14.5
22 Луцик Єлизавета
23 Макаренко Злата 106.6 16.9 107.8 17.1 110 18.5
24 Набок Софія 100 16.8 107 17
25 Нестеренко Артур 108 17.1 109 18 109 18.3
26 Нікульшина Іларія
27 Омельчук Альона
28 Повар Кіра 106.2 19 107 20 108 20.5
29 Пилипенко Матвій 98.8 14.7 99.5 15.5
30 Рущинський Алан 106.7 16.1 107.5 17
31 Рущинський Мілан 106.8 16.1 107.3 17
32 Савченко Олександра 97 15.8 98 16.1
33 Сиводід Мілана 103 15.1 104 15.5
34 Спичак Злата 97.1 15.2 98 16 100 16.5
35 Сухарєв Кирило 105 16.9 106 18 108 18.5
36 Ступенко Михайло 97 13.7 98 14
37 Тагун Валерія 98 14.5 99 15
38 Труфен Михайло
39 Федоренко Денис 88 11 88.5 11
40 Шимченко А. 103 16.6 104 17 107 18
42 Якименко Емілія
43 Марян Макар 100 15
44 Бака Платон 98.5 16 99.7 16.2

Група «Пролісок»

№ п/п Прізвище , ім’я дитини Осінь Зима Весна Червень
Зріст (см) Вага (кг) Зріст (см) Вага (кг) Зріст (см) Вага (кг) Зріст (см) Вага (кг)
1 Артемчук Владислав 102.5 20.2 103.5 21.5
2 Ахуткіна Аріна 103 16 104 17 105.5 17
3 Бабко Альбіна 106.1 15.8 107.4 16 109 16
4 Бараш Данило 97 14.3 97.5 15 99 15.5
5 Бартощук Злата
6 Бережняк Артур 106 17 106.7 17.8
7 Бака лов Макар 107 16.7 107.8 17 109.5 17.2
8 Васильєва Каміла 106.3 18.1 107.2 18.5
9 Вільчинська Устина 108 22 109 23 111.4 23.3
10 Довбешко Єлизавета
11 Дяченко Іван 112 18 113 19
12 Карпенко Данііл
13 Коваленко Максим 107.1 19.2 107.6 20
14 Лесик Евеліна 102.7 16.3 103 16.5 105 17
15 Лукяненко В 110.6 19.5 111 19.8 113 20
16 Лук'яненко Діана 112 19 113 20
17 Могірева Є.
18 Монець Анна 107.7 16 108 16.2 110 16
19 Повстюк Захар 122 24.5 123.3 25 125 25.5
20 Пінчук Нікіта 108.2 17.3 109 18.5
21 Подвеза Анастасія 107.6 16.3 107.8 16.5
22 Парфенюк Кароліна 106.8 16.3 107 16.5 109 16.7
23 Рековець Кіріл 113 18.7 114 19 114 20
24 Стригун Ярослав 107.2 17.8 107.5 18
25 Сластьоненко Павло 107.2 18 108.5 19
26 Ткаченко Тімур 104 16.2 105 17
27 Теплюк Анастасія 109 20.5 110 21
28 Чумаченко Марія 108.3 21 109.5 22 111 22
29 Босенко Ліза 99.8 14.6 100 14.8 102 15
30 Лісова Вероніка 100.5 15
31 Міщенко Варя - - 103 15 105 15.5
32 Жолобок Євгеній
33 Романенко Яся 103.5 15
34 Бортник Бажана

Група «Волошка»

№ п/п Прізвище , ім’я дитини Осінь Зима Весна Червень
Зріст (см) Вага (кг) Зріст (см) Вага (кг) Зріст (см) Вага (кг) Зріст (см) Вага (кг)
1 Аллахвердієв Гасан 116.5 19 117.7 19.6
2 Бараш Анна 118 21.8 119 23 120.3 22.5
3 Бутко Ярослав 123 26
4 Бузенко Вероніка 117.2 19 118.5 20 121 21
5 Бейбалаєва Рената
6 Ванкевич Олег 112 17.5 113 18 114.5 18.2
7 Гришко Дарина 113.6 17 114.8 18 116 18.4
8 Дідик Саша 114.3 17 115.8 18 117.5 18.5
9 Дворянець Софія 108.2 18.2 109.7 19 112 20
10 Жук Данило 112.3 18.4 113.4 19 115 19.1
11 Зеленюк Ян 114.8 19 116 20
12 Іллюхин Антон 122.5 26.5
13 Калашник Ніка 114.1 18.6 115.8 19.5 117 19.5
14 Козаченко Дарина 116.2 23.8 117.7 24.5 119 25.5
15 Комісарова Лізавета 119 22 121 22.5 122.5 23
16 Колач Саша
17 Корнієнко Павло
18 Косінов Олександр 122.8 21.3 124.6 22 126 23
19 Корнута Анна 123.1 28 125 29 128 31
20 Кереб Володимир 120 22 120.7 22.3 122 22.5
21 Кульбака Дмитро 111 18.2 111.5 19
22 Лисенко Анастасія
23 Литвиненко Мілана 118.2 18.5 119.3 19
24 Литвиненко Саша 118.3 18.6 119.4 19.2
25 Манько Поліна 116 21 117.6 21.5 118.3 22
26 Мегхербі Ільяс 117.4 19.2 118.5 20 119.5 20.5
27 Миронець Станислав 110 18.9 112.6 19.5 115 19.8
28 Олійник Дар’я 117 19.3 118 20 120 20
29 Онищенко Катерина 113.2 19.3 114 20 117 20.5
30 Панасюк Міша 123.4 21 125.5 22 127 22.3
31 Рубан Іван 110.8 18 112.2 18.5 114 19
32 Слободянюк Сергій 116.3 22 118 22.5 120 24
33 Сирай Артем
34 Стеценко Олександр 121.3 25.2 122.5 26 125 28
35 Стржельський Саша 118.1 21 119 22 121 23
36 Стржельська Софія 109.8 16.2 111.5 17 113 16.7
37 Труфен Назарій
38 Федоренко Рита 122 24 123.3 25 125 26
39 Шевель Каріна 115.9 20.8 117 22
40 Шерстюк Вікторія 119 21 119.7 21.5 121 22
41 Штабовенко Іван 110 18.3 112.7 19 114 20
42 Якимовська Ангеліна 108 17.8 109 18.4
43 Куцеконь Ярослав 118 20.6 119 21.5 120.5 22

/Files/images/1252911255_19905919_1h3xfi6ysz2.gif

Отримання медичною сестрою документації для вступу дитини у дошкільний навчальний заклад

Для прийому нових вихованців до дошкільного закладу старшій медичній сестрі необхідно отримати результати проходження дитиною медичного огляду. Для цього дошкільний заклад надає батькам інформацію про те, яку медичну документацію слід підготувати при вступі до дошкільного закладу.

Відповідно до пункту 2.3 Примірного положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 29.11.2002 № 434, медична документація містить:

· результати обов’язкового медичного профілактичного огляду, диспансеризації та оздоровлення з висновками спеціалістів (зокрема, за формою № 026/о);

· дані про профілактичні щеплення (за формою № 063/о);

· дані лабораторних досліджень;

· рекомендації щодо режиму на період адаптації дитини в дошкільному навчальному закладі, груп з фізичного виховання, по спостереженню та оздоровленню диспансерних хворих.

Послуговуючись інформацією, наданою фахівцями територіальної дитячої поліклініки, старша медична сестра може планувати свою роботу щодо профілактичних щеплень, лабораторних досліджень тощо.

/Files/images/1252911255_19905919_1h3xfi6ysz2.gif

Прийом до дошкільного навчального закладу дітей, які не мають обов’язкових профілактичних щеплень

Керівник дошкільного навчального закладу обов’язково має дотримуватися вимог нормативно-правових документів, якими врегульовано діяльність дошкільних навчальних закладів, зокрема й щодо прийому дітей.

Пунктом 6 Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 № 305(далі — Положення), передбачено перелік документів, які батьки обов’язково мають надати керівникові дошкільного навчального закладу при прийомі дитини до закладу. Так, батьки мають подати такі документи:

· заява батьків або осіб, які їх замінюють;

· медична довідка про стан здоров’я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад;

· довідка дільничного лікаря про епідеміологічне оточення;

· свідоцтво про народження дитини.

Для прийому дітей до дошкільного навчального закладу (групи) компенсуючого типу додатково подається висновок психолого-медико-педагогічної консультації, територіального лікувально-профілактичного закладу чи тубдиспансеру, направлення місцевого органу управління освітою.

Пам’ятки

Відповідно до спільного листа Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України «Щодо вирішення окремих питань про зарахування до дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів дітей, у яких відсутні обов’язкові профілактичні щеплення» від 29.09.2014 № 1/9-500, № 04.01.16/28103 питання щодо відвідування навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішується індивідуально лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу державної (комунальної) форми власності (далі — комісія).

Якщо комісія приймає позитивне рішення, то у її висновку має бути зазначено, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад.

Увага

Якщо комісія своїм рішенням не дозволяє відвідувати дошкільний навчальний заклад дитині, у якої відсутні щеплення (за складної епідеміологічної ситуації та (або) через індивідуальні показники), то питання щодо форми здобуття освіти такою дитиною розв’язує місцевий орган управління освітою

Згідно з пунктом 1 Примірного положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 29.11.2002 № 434 (далі — Примірне положення), підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного навчального закладу здійснюють лікар-педіатр дільничний, медична сестра дільнична, медична сестра кабінету здорової дитини. Відповідно вони оформлюють медичні документи, які батьки мають подати керівникові дошкільного навчального закладу при прийомі дитини до закладу.

Згідно з пунктом 2.3 Примірного положення підготовка дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного навчального закладу передбачає оформлення медичної документації за формою первинної облікової документації № 026/о «Медична карта дитини», затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 29.05.2013 № 435.

Важливо

Медичну документацію оформлюють на підставі даних обов’язкового медичного профілактичного огляду дитини за участі лікаря-педіатра та інших лікарів-спеціалістів

Якщо дитина не має обов’язкових профілактичних щеплень і комісія прийняла рішення дозволити відвідувати дошкільний навчальний заклад, то це рішення є підставою для оформлення інших медичних документів.

Увага

У разі перенесеного гострого захворювання дитиною, що готується для відвідання дошкільного навчального закладу вперше, її зарахування в заклад пропонується здійснювати не раніше ніж через два тижні після клінічного одужання (п. 3 Примірного положення)

Отже, керівник дошкільного навчального закладу зобов’язаний прийняти дитину до дошкільного навчального закладу за наявності всіх документів, визначених Положенням, та на підставі відповідних медичних довідок установленого зразка. Для дітей, у яких відсутні обов’язкові профілактичні щеплення (незалежно від причин), батьки мають додатково подати висновок комісії, у якому зазначено, що дитина може відвідувати заклад.

/Files/images/1252911255_19905919_1h3xfi6ysz2.gif

Для батьків, які відправляють малюка в дитячий садок, найголовніше питання - як дитина буде харчуватися і чи буде вона їсти в садочку? Це залежить і від обслуговуючого персоналу дошкільного закладу, і від батьків...Детальніше

/Files/images/foto/DSC03438.JPG

/Files/images/1252911255_19905919_1h3xfi6ysz2.gif

/Files/images/2.jpg


/Files/images/yaskravi_frukti_spasut_ot_gripa_kopiya_thumb.jpg/Files/images/1252911255_19905919_1h3xfi6ysz2.gif

Рівень захворюваності на інфекційні недуги, виникненню яких запобігають щеплення, і утворення антитіл до антигенів збудника у вакцинованої дитини – критерії ефективності вакцинації. Для досягнення епідемічного благополуччя та якісного проведення імунізації слід задіювати усі можливі способи підвищення ефективності вакцинації у кожному конкретному випадку.

Сила імунної відповіді, що є показником імунологічної ефективності вакцини, залежить від декількох чинників, зокрема особливостей вакцини, що використовують для імунізації, анамнезу дитини, яку вакцинують, та зовнішнього середовища. Окрім того, на ефективність вакцинації також впливає дотримання науково обґрунтованих схем імунізації. Згідно з Положенням про організацію і проведення профілактичних щеплень та туберкулінодиагностики, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України «Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних препаратів» від 16.09.2011 №595, щеплення дозволяється проводити тільки зареєстрованими в Україні вакцинами відповідно до показань і протипоказань щодо їх проведення згідно з Календарем профілактичних щеплень.

Спеціальні способи підвищення ефективності вакцинації – це проведення процедур і застосування засобів,що сприяють нормалізації функцій імунної системи організму дитини та формуванню адекватної імунної відповіді на вакцинальні препарати. До спеціальних засобів підвищення ефективності вакцинації належать:

· своєчасна санація вогнищ інфекції, зокрема в імунних органах;

· зменшення алергенного навантаження;

· призначення препаратів інтерферону, що сприяє формуванню захисного бар’єру, якій запобігає інфікуванню організму вірусами.

Отже, чітке дотримання правил проведення щеплень з урахуванням загальних та спеціальних способів підвищення ефективності вакцинації – це шлях до високоякісної і безпечної профілактики інфекційних захворювань.

Відмова батьків від щеплення дитини – це не лише реальна загроза для життя та здоров’я самого дошкільника, а й крок до розвитку епідемій тяжких інфекційних захворювань у державі. Зовнішнє епідемічне благополуччя останніх років, коли на території України не спостерігалося спалахів інфекційних захворювань, вплинуло на зростання кількості батьків, які відмовляються вакцинувати своїх дітей. Певна роль у формуванні цієї тенденції належить представникам руху проти щеплень, які в засобах масової інформації активно заперечують ефективність і безпеку вакцинації. Унаслідок – охоплення вакцинацією в Україні недостатнє для створення імунітету населення, якій захищає від спалахів керованих інфекцій – дифтерії, поліомієліту, кашлюку, кору, тощо.

Сьогодні є реальна загроза поширення в країні «дикого» (природного) вірусу поліомієліту в разі його завезення з інших територій. Цей процес може спровокувати як зниження кількості імунізованих проти поліомієліту дітей, так і збереження захворюваності на поліомієліт в ендемічних країнах.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Захворювання на поліомієліт не виліковне, йому можна лише запобігти. Більшість людей, які перенесли це захворювання, залишаються інвалідами на все життя, і значна частина хворих – помирають.

Отже, вакцинація дає змогу не лише запобігти розвитку інфекційних захворювань, а й зменшити тяжкість їх перебігу і ускладнень, мінімізувати ризик летальних наслідків, зменшує виникнення епідемій, забезпечує захист як дітей, так і дорослих від найбільш поширених і небезпечних інфекцій.

/Files/images/1252911255_19905919_1h3xfi6ysz2.gif

Кiлькiсть переглядiв: 268

Коментарi