• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Безпека дитини

/Files/images/2020_-_2021/69729911_2960218314202588_4034147731843842048_o.jpg

НЕБЕЗПЕЧНИЙ БУР’ЯН - ЗОЛОТАРНИК КАНАДСЬКИЙ

Україні загрожує стрімке поширення золотарника (золотушника) канадського (Solidágo canadénsis L.). За ступенем небезпеки для навколишнього середовища і благополуччя людини цей чужорідний інвазійний вид знаходиться в одному ряду з амброзією, борщівником і колорадським жуком. Золотарник канадський вже сьогодні завдає великої шкоди не тільки природі Україні, але лісовому і сільському господарству. Зараз цей процес ще можна взяти під контроль. Якщо не зупинити поширення золотарника зараз, то вже через кілька років ця робота зажадає від нас незрівнянно більше сил і засобів.
Золотушник канадський включений в «Список
інвазійних видів ЕPPO »(European and Mediterranean Plant Protection Organization - європейська організація по захисту рослин), де перераховані чужорідні види, що завдають серйозної шкоди аборигенним рослинам,довкіллю і біологічному різноманіттю в цілому. Європейським країнам, де
зростає золотушник, рекомендовано вжити заходів щодо запобігання його подальшої інтродукції та поширення.
Агресивному поширенню золотарника канадського сприяють кілька чинників. По-перше, як вид-чужинець він не зустрічає так званих ворогів з числа рослин-конкурентів і комах. По-друге, кожен кущ золотарника виробляє до 100 тисяч насінин, які відрізняються дуже високою схожістю - до 95%. По-третє, коріння золотарника виробляє інгібітори - речовини, які пригнічують ріст інших рослин. Слідом за цим зникає більшість лугових комах, птахів, дрібних ссавців. Таким чином, займаючи будь-яку ділянку, золотарник повністю змінює його тваринний і рослинний світ.
Золотарник стрімко захоплює все нові і нові землі. Ситуація ускладнюється тим, що тварини, в тому числі дикі, не їдять золотарник. Тобто зайняті ним території недоцільно використовувати як сінокісні і пасовищні землі. Золотарник канадський швидко закріплюється на луках, пасовищах, вигонах, меліорованих болотах, пустирях, лісових галявинах, вирубках. Ще одну загрозу несе заселення золотушника в лісах, де він поширюється по узліссях і вирубках.
Якщо допустити проникнення золотушника в глиб лісу, то в подальшому при лісовідновленні доведеться проводити комплекс додаткових заходів, що спричинить істотні витрати. Крім того, втрата природної рослинності лісів негативно позначиться на харчуванні тварин. Тому не допустити проникнення золотушника в ліс - одне з основних завдань.
Джерелом насіння золотушника також є присадибні ділянки та кладовища, де його вирощують як декоративну культуру. Звідти золотарник поширюється на прилеглі ліси і луки. Тому при створенні клумб необхідно замінювати його іншими декоративними видами.
Боротися з золотарником можна хімічними і механічними методами. Скошувати небезпечний бур'ян рекомендується в міру відростання до 15-20 см, тобто 3-4 рази за сезон. Альтернативою може бути одноразове скошування у другій половині серпня до визрівання насіння. В цьому випадку скошені рослини потрібно обов'язково утилізувати - спалити або закомпостувати. Там, де золотарник займає значні площі, ефективним рішенням буде переорювання з підсівом багаторічних злаків.
У боротьбі з золотушником канадським сьогодні у нас поки ще є невелика перевага, але це всього 3-5 років. Важливо використовувати її ефективно і зробити все можливе, щоб взяти золотарник під контроль. Для цього досить дотримуватися простого правила - підтримувати порядок на своїй землі. Якщо з ним не боротися, то за рік золотарник канадський може збільшити свою площу до 15 відсотків.
Багато хто вважає золотарник канадський корисною лікарською рослиною і дають йому волю на присадибних ділянках, забуваючи про його здатності завойовувати нові території. І хоча золотарник не такий небезпечний для здоров'я людей, як амброзія, борщівник Сосновського, проте вважається одним з найбільш небезпечних рослин. Займаючи будь-яку ділянку, золотарник повністю змінює його рослинний і тваринний світ. Він добре поширюється і в лісі, витісняє ягоди і гриби. Під його суцільним покривом вже майже нічого не росте. Доведено, що там, де розташувалася ця рослина, грунт сильно ущільнюється, злежується і стає повітронепроникним.
Хімічний метод найбільш ефективно застосовувати до молодих рослин, чутливим до гербіцидів. Ближче до кінця вегетаційного періоду грунтові гербіциди стають малоефективними. Сьогодні необхідно звернути особливу увагу до боротьби з золотарником всіх землекористувачів. Але хотілося б, щоб і населення підключилося до знищення небезпечної рослини на своїх ділянках.
Що таке інвазійні види і як вони впливають на біорізноманіття
Як види-трансформери змінюють екосистеми https://www.google.com/amp/s/zn.ua/ukr/amp/ECOLOGY/roslini-transformeri-ne-nazva-strashnogo-multiku-327361_.html
ПАМЯТКА
Проведение мероприятий по регулированию
распространения и численности золотарников

/Files/images/Модель_смешарика_в_маске_«Солнце».png

Ось і настало довгоочікуване літо. А разом з ним і період відпусток. Усім нам хочеться, щоб наші улюблені діти відпочили, отримали заряд бадьорості та здоров'я. Саме час відпочити на дачі, в селі, на морі.

Завдання батьків - захистити своїх малят від негативних факторів, які можуть завдати шкоди їх здоров'ю. Які правила необхідно дотримуватися, щоб правильно організувати відпочинок з дітьми?

Цілюща сила сонця відома всім. Сонячні промені приносять багато користі. Яскраве сонячне світло стимулює епіфіз мозку, стимулюючи вироблення серотоніну - гормону радості. Сонце - найкращий джерело вітаміну D, який допомагає організму засвоїти кальцій, зміцнює кістки, запобігає ріст і поширення пухлинних клітин. Але сонце може стати і нашим ворогом. Залежно від ступеня впливу на організм, ультрафіолетове опромінення ділиться на 3 категорії: промені А, В і С. Промені С не потрапляють на Землю і для нас не небезпечні. А ось промені А і В підступні. Глибоко проникаючи в шари шкіри, вони викликають пігментацію, а також сонячний удар і опіки.

Яка ж кількість сонця необхідна дитині?

Це залежить від віку і типу шкіри. Наприклад, малюки до 3 років не повинні перебувати під прямими сонячними променями, так як їх шкіра не здатна виробляти достатню кількість меланіну, що захищає від УФ. -випромінювання. На думку багатьох фахівців, існує прямий зв'язок між дитячими сонячними опіками і розвитком злоякісної меланоми. Кращий спосіб захисту найменших - це тримати малюків у тіні (парасолька або тент ідеально підійдуть для цього), одягати їх у вільну бавовняну одяг і не забувати про капелюшки і панами. Дитина старше 4-5 років вже може вийти на відкрите сонце. Тільки бажано покрити йому плечі і спину. Застосовуйте додаткові заходи захисту від сонця, особливо, якщо у вашої дитини світла шкіра і руде волосся. Користуйтеся сонцезахисним кремом і наносите його на шкіру малюка перед виходом на вулицю. Дуже ефективні сонцезахисні засоби з цинком, так як блокують сонячну радіацію на фізичному рівні. Піт і вода змивають сонцезахисні засоби, так, що наносите їх протягом усього часу перебування на сонці. Пам'ятайте: небезпечні промені можуть проникати крізь хмари і туман. Звичайний одяг захищає від сонця, але зазвичай її SPF відповідає 5-8 одиницям, і цього недостатньо. Пісок і вода відображають сонячні промені і підсилюють їх вплив, тому необхідно з раннього віку захищати очі. Підходьте до літнього розпорядку дня з розумом. Найбільшу небезпеку сонячні промені являють з 11 до 15 годин. Саме час запланувати обідню перерву. Небезпеки літа - тепловий удар, сонячний удар, носова кровотеча, сонячний опік.

Тепловий удар

Дитина скаржиться на головний біль в області чола і потилиці. Відзначаються прогресуюча сонливість і млявість, нудота і блювота. Через деякий час різко підвищується температура тіла, можуть початися судоми.

Перша допомога. Необхідно перенести дитину в прохолодне приміщення. Розстебніть одяг або роздягніть його, укладіть, поклавши голову на подушку. До голови, а також на область великих судин (бічні поверхні шиї, пахви) потрібно докласти холодні компреси. Можна обернути малюка мокрій прохолодній простирадлом - випаровування води знизить температуру тіла. Зазвичай цей стан швидко проходить (протягом 1-2 годин). Якщо полегшення не настає, піднімається температура, викличте швидку допомогу.

Профілактика. Тепловий удар виникає в результаті загального перегрівання організму при тривалому впливі високої температури. У дітей терморегуляція недосконала. Висока вологість повітря утруднює її і збільшує ризик виникнення теплового удару. Тому в спекотні дні одягайте малюка в легку бавовняну одяг. Слідкуйте, щоб дитина чергував активні і спокійні ігри, багато пила. У спекотні дні доцільно перенести основний прийом їжі на вечірні години. Бажано обмежити вживання білкової і жирної їжі, замінивши її свіжими овочами та фруктами.

Сонячний удар

Сонячний удар може провокувати порушення зору і дати поштовх розвитку захворювань серцево-судинної системи. Крім того сонячні і теплові удари знижують імунітет. У маленьких дітей симптоми сонячного удару нагадують ознаки початку запального захворювання: малюк стає млявим, або вкрай збудженим, закидає голову назад, у нього піднімається температура. Якщо вчасно не вжити заходів, дитина може втратити свідомість.

Перша допомога. Необхідно перенести малюка в тінь. До чола і потилиці покласти холодні компреси. Можна надіти на голову панамку, змочену в холодній воді. Дайте дитині попити прохолодну воду, бажано з лимоном. Дайте жарознижуючі препарати, якщо температура не знижується - викличте лікаря.

Профілактика. Сонячний удар виникає при впливі прямих сонячних променів. Навіть у похмурий день виходячи на вулицю обов'язково одягаєте малюкові головний убір. Найчастіше сонячний удар трапляється під час довгого купання. Тому стежте, щоб ваша дитина не знімала панаму.

Сонячний опік

Сонячні опіки можуть призводити до передчасного старіння шкіри, розвитку фото дерматиту, зниження зору, онкологічних захворювань. Спочатку шкіра червоніє, потім з'являються свербіж і печіння. Можуть з'явитися пухирі. У наступні дні шкіра лущиться і облазить.

Перша допомога. Як тільки помітили легке почервоніння окремих ділянок шкіри - відправте дитини в тінь. При слабких опіках допомагає нежирний крем або содовий компрес (1 чайна ложка на склянку води). Якщо малюк сильно обгорів, загорніть його в рушник, змочений холодною водою, а повернувшись додому, витріть розчином, що складається з води і оцту в співвідношенні 1:1. Завдяки цій процедурі звужуються судини і пухирі не утворюються. Можна скористатися пантенолом. Якщо ж пухир утворився, обробіть його вазеліновим маслом, але не пробивайте. Він або заживе, або лопне через кілька днів. Ванна з відваром м'яти добре знімає свербіж і сприяє більш швидкій регенерації шкіри.

Профілактика. Час перебування малюка на сонці збільшуйте поступово: від 10-20 хвилин (у перший день) до двох годин. У період з 10.00 до 15.00, на який припадає пік активності УФ променів, дитині краще лягти відпочити або пограти в тіні. Не думайте, що при легкій хмарності засмагати безпечно: 80% УФ променів, що викликають опіки, здатні проникати крізь хмари і одяг. Так що дітям необхідно наносити на все тіло солнцезахистний крем з фактором захисту не менше 15 одиниць. І пам'ятайте: більшість кремів змиваються і вимагають регулярного нанесення, щоразу після купання і раз на 2 години.

Зневоднення організму

Малюк стає млявим або, навпаки, занадто збудженим. Губи, язик і шкіра стають сухими, губи тріскаються. Зменшується кількість сечовипускань.

Перша допомога. Необхідно якнайшвидше заповнити запас води і солей. Для цього можна дати малюкові регідрон. Поїти потрібно невеликими порціями кожні 10-15 хвилин. Можна також дати прохолодною мінеральної води. Якщо у дитини почалася блювота, необхідно звернутися до лікаря. Поповнити запас рідини в цьому випадку можна тільки за допомогою крапельниці.

Профілактика. У спеку необхідно вживати велику кількість рідини, так як через сильний потовиділення може відбутися зневоднення. Причому краще поповнювати запас рідини вранці і ввечері. Для угамування спраги і профілактики зневоднення підійдуть мінеральна вода, ягідний морс, сік або трав'яний чай.

Носова кровотеча

Перша допомога. Дитину необхідно посадити прямо, голову не закидати. На область носа і перенісся слід покласти міхур з льодом, або змочену в холодній воді хустку. Можна спробувати зупинити кровотечу, сильно притиснувши обидві половинки носа до носової перегородки, при цьому голову дитини нахиляють вперед. Можна також ввести в носовий прохід ватяний тампон, змочений в перекису водню. Якщо ж кров надходить у глотку і з'являється кривава блювота, або якщо кровотеча продовжується, необхідно звернутися до лікаря.

Профілактика. Основними причинами носових кровотеч в жарку погоду є перевтома, сухість слизової оболонки носа. Тому необхідно, щоб дитина дотримувалася режим дня і не перевтомлювалась. У спекотну погоду не давайте малюкові гарячої їжі. Вранці і ввечері приділяйте увагу гігієні носа, зволожуйте її розчинами з морською сіллю.

Кiлькiсть переглядiв: 39011

Коментарi

  • Write College Essay

    2018-02-25 19:58:34

    application essays persuasive essays college essay mills [url=http://essays.store]essays george orwell[/url]...

  • paolovetlucciit

    2018-02-25 18:54:45

    Приветствуем уважаемые друзья, наша Веб Студия осуществляет свою деятельность в сфере разработок сайтов уже целых 8 лет. За это время нашим талантливым коллективом приобретен выдающийся экспириенс. На текущий день, такие задачи, как [url=https://vetlucci.it/ru/services-ru/website-development-ru]landing page[/url] - являются синонимом нашей работы! И мы готовы гарантировать это не на словах, а на деле. Просто - отошлите свою заявку на разработку необходимого вам ресурса и мы обещаем - вы не останетесь разочарованы не на минуту...

  • Mivuyilnjuime

    2018-02-25 08:57:57

    Чтобы оторваться необходимо податься к ночным бабочкам. Заказывайте сами и приводите лучших корефанов. http://seksintimuslugi.ru/sindiya http://enobank.ru/ocharovatelnaya-masterica- http://zenit21.ru/pani-milochka-1 http://novyeseksrasskazy24xxx.ru/laski-v-djakuzi http://staryeprostitutkivoronezha24.ru Разнообразные аккаунты проституток твоего города Полненькие проститутки для секс-игр Знакомим с вами страстных проституток по акции P8g&y1t5sqA...

  • Helenfausy

    2018-02-25 08:40:39

    casino online [url=http://casinoline17.com/]kasino[/url] casino games free online casino real money...

  • Term Paper Writer

    2018-02-25 01:04:15

    essays essay writing 3rd grade worksheet argument and persuasion essay [url=http://essays.store]essays[/url]...

  • AjamesSen

    2018-02-24 19:24:16

    Panic-stricken To Start A [url=http://paletyazurowe.pl]palety ażurowe fachpak[/url] Hospice Business? These Ideas Can Relief! With the right insight, starting your residence business is a possibility. You'll learn information in this article that commitment forge it easier allowing for regarding you to start a almshouse role of your own. Aim recompense recurrent breaks when working from residency, but don't allocate yourself to evolve into too preoccupied with what's prosperous on in your household...

  • Trevorvop

    2018-02-24 18:27:13

    I think this is one of the most important info for me. And i am glad reading your article. But should remark on some general things, The web site style is great, the articles is really excellent : D. Good job, cheers [url=http://viagrapego.com/]viagra prices[/url] viagra revatio sildenafil 100mg price...

  • Trevorvop

    2018-02-24 18:10:09

    cialis stopped working cialis without a doctor prescription cialis dosage 20mg [url=http://cialismsnrx.com/]buy cialis online[/url]...

  • Alexeyabele

    2018-02-24 18:05:45

    проститутки выезд детские порно рассказы купить наркотики в интернете зоо порно фильмы [url=http://extenderforte.com]детское порно картинки[/url] детское порно скачать бесплатно детское порно фото детское порно аниме проститутки питера проститутки челябинска...

  • Trevorvop

    2018-02-24 17:01:09

    Great work! This is the kind of information that are supposed to be shared across the internet. Disgrace on Google for now not positioning this publish higher! Come on over and seek advice from my website . Thank you =) [url=http://viagrasildenafilbsl.com/]viagra for men[/url] viagra does not work viagra 100mg...